כשבונים בית מגורים חדש או משפצים בית ישן, אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך הוא עיצוב מטבחים. זהו שלב חשוב, שכן המטבח מהווה את המרכז של הבית, המקום בו משלבים עבודה עם מקום מפגש. גם היום כשהמטבח לא כולל, ברוב המקרים, את שולחן האוכל, עדיין הוא מהווה מקום מרכזי בו יושבים בני הבית עם עצמם או עם מכרים וחברים.

יתרה מזו, עיצוב מטבח הוא חשוב מאחר ומדובר על ההשקעה המסיבית ביותר שמושקע באחד מחדרי הבית. מאחר ועלות עיצוב והתקנת מטבח חדש, יכול להגיע לסכום של עשרות אלפי שקלים, הרי שלא נרצה להגיע למצב בו נשקיע כסף בתכנון ועיצוב מבלי שנחשוב קודם לכן, כיצד לעשות זאת בצורה חכמה.

לכן, כשאנחנו מתחילים בתהליך של תכנון ועיצוב מטבח, עלינו לקחת מספר פרמטרים בחשבון, בטרם אנחנו מגיעים לתהליך היישום בשטח, קרי ההתקנה. בחלק הבא של המאמר אנחנו נבחן את הנקודות שיש לשים לב אליהן, בכל הקשור לעיצוב מטבח. לפני כן נציין, אומנם מדובר על נקודות כלליות, אך בכל מטבח יש להתייחס אליהם באופן שונה וממוקד, אחרת אנחנו עלולים לקבל תוצאה הפוכה ולא טובה.

פרמטרים לעיצוב מטבחים:
שטח – בראש ובראשונה עלינו להתייחס לשטח שעומד לרשותנו וכיצד הוא מחולק. כלומר, היכן אפשר להציב את הכיור, היכן החלון, היכן דלת הכניסה, כמה קירות יש לנו במטבח. כל דבר כזה יכול להשפיע עלינו.

חלוקת המטבח – כאן השאלה כיצד אנחנו רוצים לחלק את המטבח מבחינת השטח שלו. האם אנחנו רוצים לבנות את כל הארונות על גבי קיר אחד, האם אנחנו רוצים לחלק את הארונות לכמה קירות, איפה להתקין משטחי עבודה, היכן להציב את המקרר ומוצרי החשמל, נקודה נוספת מאוד חשובה היא, היכן אנחנו רוצים את האי של המטבח, במידה ואנחנו רוצים אי כזה בכלל.

סוג החומרים – אנחנו צריכים להחליט מאיזה חומר יהיה בנוי המטבח, באיזו קרמיקה נשתמש, איזה שיש, כל פריט קטן אנחנו צריכים לקבוע בשביל שנוכל להחליט באילו חומרים נשתמש והם ישפיעו על מבנה המטבח והעיצוב שלו.

לסיום, אנחנו צריכים להתייחס לשורה של פרמטרים לפני שאנחנו בוחרים לבחון בסגנון מסוים של עיצוב מטבחים. לשם כך אתם מוזמנים לפנות אלינו, א.א.נגרות, אצלנו תוכלו לקבל את כל המידע שאתם זקוקים לו. אנחנו נשמח לעמוד לרשותכם ולעזור לכם בעניין זה כמו בעניינים אחרים שקשורים לעיצוב והתקנת מטבח חדש בדירה.
 

- המוצרים שלנו -

עיצוב מטבחים